Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar:

Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar:
Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar:
- "Diyanet-Sen olarak, şer odakların malzemesi değil, devlet, vatan, millet yarışının hadimleri, bekçileriyiz. Ülkemizi zarara uğratacak enlemlere, boylamlara, paralellere dün de karşı çıktık, bugün de karşı çıkarız"

ZONGULDAK (AA) - Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, "Diyanet-Sen olarak, şer odakların malzemesi değil, devlet, vatan, millet yarışının hadimleri, bekçileriyiz. Ülkemizi zarara uğratacak enlemlere, boylamlara, paralellere dün de karşı çıktık, bugün de karşı çıkarız" dedi.

Bayraktutar, Alaplı ilçesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, sendika olarak Gezi Parkı, 17 Aralık gibi olaylarla devlete sirayet etmeye ve uluslararası arenada zarara uğratmaya çalışan yapıya her zaman karşı çıktıklarını söyledi.

Devlet bütünlüğü söz konusu olduğunda geriye kalanların teferruat olduğunu vurgulayan Bayraktutar, şöyle konuştu:

 

"Hiçbir yapının devletimizin iç organlarına sirayet edemeyeceğini, basın açıklamalarımızla medyaya defalarca taşıdık. Bugün Diyanet-Sen gibi ülke değerlerini öncelik sayan, vatan millet ve din kavramının olmazsa olmaz olduğunu düşünen sayısız din görevlisi, belli güçler tarafından paralel yapının tuzağına düşürülmeye çalışılıyor. Diyanet-Sen olarak, şer odakların malzemesi değil, devlet, vatan, millet yarışının hadimleri, bekçileriyiz. Ülkemizi zarara uğratacak enlemlere, boylamlara, paralellere dün de karşı çıktık, bugün de karşı çıkarız. Kaldı ki Memur-Sen camiasının en büyük üçüncü sendikasıyız. Memur-Sen Genel Başkanımızın her söylemi, bizim söylemimizdir. Memur-Sen, bu süreçte duruşunu korumuş, devlet içinde yapılanmaların her çeşidine karşı çıkmıştır."

Bayraktutar, sendikasının şube başkanlarının, devleti için canını ortaya koyacak nitelikte olduğunu belirtti.

Diyanet-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı hakkındaki iddialara değinen Bayraktutar, "Kahramanmaraş Şube Başkanımıza atılan mesnetsiz yakıştırmaları ortaya atanlar, paralel tuzağıyla birliği içinde olanlardır. Bu oyunların artık tutmayacağını, şeffaf olan duruşumuzda terör örgütlerinin her çeşidine karşı olduğumuzu ilk gün nasıl dile getirmişsek bugün de yineliyoruz" ifadesini kullandı.