Doğaseverler Zonguldak'ta maden ocaklarını gezdi

Doğaseverler Zonguldak'ta maden ocaklarını gezdi
Doğaseverler Zonguldak'ta maden ocaklarını gezdi
ZONGULDAK (AA) - İstanbul'da faaliyet gösteren Poyraz Doğa Sporları Kulübü üyelerinin Zonguldak'ta maden ocaklarını gezdiği bildirildi.Zonguldak...

ZONGULDAK (AA) - İstanbul 'da faaliyet gösteren Poyraz Doğa Sporları Kulübü üyelerinin Zonguldak'ta maden ocaklarını gezdiği bildirildi.

Zonguldak Pusula Doğa ve Su Sporları Kulübü sporcusu Salih Tomak, yaptığı yazılı açıklamada, etkinliğin kulüplerince koordine edildiğini, doğaseverlerin farklı bir organizasyonda bir araya geldiğini belirtti.

Son dönemlerde yaşanan maden kazalarına dikkat çekilmesi amacıyla etkinliğin gerçekleştirildiğini anlatan Tomak, şunları kaydetti:

"Poyraz Doğa sporcuları, özellikle Zonguldak'ın kömürle özdeşleşmiş çileli madencilik tarihine duydukları özel ilgi sonucu içlerinde büyüyen merakla ilimize gelmişlerdir. Evvela şehrimizi genel olarak gezen grup, maden bölgelerini ziyaret etti. Kömür ocaklarına inerek oradaki iş yaşamı koşullarını, bizzat yaşayarak görme, izleme ve o atmosferi soluma şansını elde ettiler.  Onlar artık Zonguldak'ın gönüllü elçileri olacaklardır. Kente yapılan bu tür gezi etkinlikleri, ilimizin taşıdığı değerlerin ülke insanına sunulması ve ekonomik bir kalkınmaya yardımcı olacak dönüşümün temeli olacaktır."


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  ZONGULDAK

  ,

  Maden

  ,

  doğa

  ,

  ülke

  ,

  ,

  koordine