"Eğitimli Bilgisizlik" Heykel Sergisi

"Eğitimli Bilgisizlik" Heykel Sergisi
"Eğitimli Bilgisizlik" Heykel Sergisi
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta "Eğitimli Bilgisizlik" Heykel Sergisi açıldı.Heykeltıraş Ali Asgar Çakmakcı, gazetecilere yaptığı açıklamada,...

ZONGULDAK (AA) ? Zonguldak'ta "Eğitimli Bilgisizlik" Heykel Sergisi açıldı.

Heykeltıraş Ali Asgar Çakmakcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Zonguldak'ta kültür sanat faaliyetlerine yön vermek amacıyla bu sergiyi açtığını belirtti.

Serginin ana temasının bilgi olduğunu söyleyen Çakmakcı, şöyle konuştu:

"Yaptığım eserlerin hepsi kendi içerisinde kapalı işler. Açılımları kavramsal disiplininde gizli olan çalışmalardır. Burada serginin ismiyle de ironik bir durum ortaya koymak istedim. Günümüzde herkesin eğitim aldığı fakat rasyonel bilginin de yaşamımızı iyileştirmediği üzerine birtakım düşüncelerim var. O düşüncelerimi oluşturduğum çalışmalarımı bu sergide sanatseverlerle buluşturmak istedim. Sanattan zevk alabilmek için sadece estetikten zevk almanıza gerek yok. Buradaki çalışmaların çoğu kavramsal işler. Düşüncenin estetiğinden de zevk alabilmek çok önemli. Bu anlamda, çok büyük zihinsel ve bedensel bir emek yatan bu sergiyi, yaşamı nasıl algıladığımın bir yansıması olarak nitelendiriyorum."

Zonguldak Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'ndeki serginin, 20 Mart'a kadar açık kalacağı bildirildi. 


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  sanat

  ,

  eğitim

  ,

  kültür