Engelli öğrenciye bilgisayar hediye edildi

Engelli öğrenciye bilgisayar hediye edildi
Engelli öğrenciye bilgisayar hediye edildi
ZONGULDAK (AA) - Anadolu Engelliler Derneği Alaplı Şubesi, hayır sevenlerin katkılarıyla alınan bilgisayarı, görme engelli öğrenciye hediye etti.Şube...

ZONGULDAK (AA) ? Anadolu Engelliler Derneği Alaplı Şubesi, hayır sevenlerin katkılarıyla alınan bilgisayarı, görme engelli öğrenciye hediye etti.

Şube Başkanı İsmail Korkut, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayır sevenlerin yardımlarıyla alınan bir bilgisayar ve yazıcısını görme engelli Emre Erdoğan'a (15) hediye ettiklerini söyledi.

Hediye edilen bilgisayarın sesli komutla çalıştığını ve bu sayede Erdoğan'ın derslerinde daha çok başarı elde edeceğine inandıklarını ifade eden Korkut, "Erdoğan'ın bilgisayar ve yazıcısı olmadığını duyduk. Hayır sevenlerimizle bağlantıya geçtik. Emre artık derslerine bilgisayarla daha rahat çalışabilecek. Emre'nin cep telefonu olmadığı öğrendik ve kendisine görme engellilerin kullanabildiği bir cep telefonu da hediye ettik. Emre'nin mutlu olması ve derslerindeki başarısı bizim için çok önemli, hayırseverlerimize desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Emre Erdoğan da bilgisayara çok ihtiyacı olduğunu, bilgisayar alan herkese çok teşekkür ettiğini kaydetti.