Ereğli Belediye Başkanı Uysal'a ziyaret

Ereğli Belediye Başkanı Uysal'a ziyaret
Ereğli Belediye Başkanı Uysal'a ziyaret
- Filistin'in Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Alsarraj, ziyaret ettiği belediye başkanına, üzerinde Kudüs'ü simgeleyen işaretler bulunan rozet hediye etti

ZONGULDAK (AA) - Filistin'in Ankara  Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Mohammed Nabeel Alsarraj, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ı ziyaret etti.

Alsarraj, burada yaptığı açıklamada, Ereğli Belediyesince düzenlenen "Engelliler Haftası" etkinliklerine katılmak üzere ilçeye geldiğini belirterek, her zaman  Türk halkının sıcak ilgisi ile karşılaştıklarını ifade etti.

''Bu ilgi ve alakadan çok büyük mutluluk duyduk'' diyen Alsarraj, Ereğli Belediyesi ile Filistin'de bir belediyeyi kardeş yapmak istediklerini dile getirdi.

Alsarraj, ''Ereğli ile Filistin'de bir kardeş belediye olması yönünde anlaşmalar sağlayalım. Kardeş belediyeciliği yapalım. Sizleri Filistin'de ağırlamak istiyoruz'' diye konuştu.

Alsarraj, 6. Filistin Kültür Haftasını Türkiye 'de Ankara, Eskişehir, İstanbul 'un ardından Ereğli'de kutlamak istediklerini sözlerine ekledi.

Mohammed Nabeel Alsarraj, ''Filistin Devlet Başkanımızın özel hediyeleridir. Bu güzel ve özel günleri yaşattıkları için kendilerine teşekkür ediyoruz'' diyerek Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'ın, engellilere sağladığı destekten dolayı Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'a gönderdiği, üzerinde Kudüs'ü simgeleyen işaretler bulunan rozeti takdim etti.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da Filistin Devlet Başkanı Abbas'a desteğinden dolayı teşekkür etti.

Uysal, Ereğli'nin Filistin'de bir belediye ile kardeş olabilmesi için gerekli girişimleri başlattıklarını kaydetti.