Ereğli Belediye Meclisi toplantısı

Ereğli Belediye Meclisi toplantısı
Ereğli Belediye Meclisi toplantısı
ZONGULDAK (AA) - Ereğli Belediye Meclisi şubat ayı olağan toplantısı yapıldı.Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu'nda Belediye Başkanı Hüseyin...

ZONGULDAK (AA) - Ereğli Belediye  Meclisi şubat ayı olağan toplantısı yapıldı.

Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu'nda Belediye Başkanı Hüseyin Uysal başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, gündemde yer alan maddeler görüşüldü.

Uysal, yaptığı konuşmada, ilçede sivil toplum kuruluşlarıyla  birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek için etkinlik düzenleyeceklerini belirterek, "Ereğli'nin bir gelecek vizyonu olmalı, bu vizyonu kurarken bir masa etrafında bütün aktörler toplanmalı, çünkü bu son derece önemli. Ereğli'nin birlik, beraberliğe ve diyaloğa ihtiyacı vardır. Sürtüşmeleri ortadan kaldıran, yeni kapıları açan 'diyalog' denilen sihirli cümle vardır" dedi.

Uysal, mecliste oy birliğiyle Ereğli Devlet Hastanesi'nin yerinin imara eğitim alanı olarak işlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları kaydetti:

"Fakülteler kampüsü Ereğli için çok önemli. Üniversite bilime ve aydınlığa açılan kapıdır ve ekonomik ilerlemeyi de sanayileşmeyi de üniversitedeki bilgiler yapar. Bu açıdan evet, üniversite ekonominin bir parçası olacak ama bilim çok önemli. Bugün dünyada en önemli sermaye bilgidir, bilimdir. Bu kararımızın buna çok büyük katkıları olacağını düşünüyorum ve herkesi tebrik ediyorum."