Ereğli Belediyesinin altyapı çalışmaları

Ereğli Belediyesinin altyapı çalışmaları
Ereğli Belediyesinin altyapı çalışmaları
ZONGULDAK (AA) - Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 40 bin metre yağmurlama ve kanalizasyon, 25 bin metre içme ve kullanma suyu hattının...

ZONGULDAK (AA) - Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 40 bin metre yağmurlama ve kanalizasyon, 25 bin metre içme ve kullanma suyu hattının yenilendiğini bildirdi.

Uysal, AA muhabirine yaptığı açıklamasında, Ereğli Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünün 2015 yılı hedeflerine kasım ayı sonu itibariyle ulaştığını söyledi.

Mahallelerin altyapı sorunlarını çözmek için yoğun çaba ortaya koyduklarını anlatan Uysal, şunları kaydetti:

"Marka kent olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Balı, Dağlar, Göktepe, Hamzafakıhlı, Kıyıcak, Ören, Bölücek, Belen mahallelerinde kanalizasyon hatları, Ören, Kepez, Murtaza, Uzunmehmet ve Belen mahallelerinde yağmur suyu kanal hatları, Sarıkorkmaz, Yeşiltepe, Bölücek, Bağlık, Belen mahallelerinde de içme ve kullanma suyu hatları yenilendi. Yoğun bir çalışma dönemini geçirdik. Kanalizasyon hatlarından, içme ve kullanma suyu hatlarına kadar ciddi yatırımları halkımıza ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Amacımız halkımızın daha sağlıklı ve kaliteli ortamlarda yaşamalarını sağlamaktır."