Ereğli ile Çin Jinhua arasında "Kardeş Şehir" protokolü

Ereğli ile Çin Jinhua arasında "Kardeş Şehir" protokolü
Ereğli ile Çin Jinhua arasında "Kardeş Şehir" protokolü
ZONGULDAK (AA) - Ereğli Belediyesi ile Çin Halk Cumhuriyetinin Jinhua kenti arasında "Kardeş Şehir" protokolü imzalandı.Belediye Başkanı Hüseyin...

ZONGULDAK (AA) - Ereğli Belediyesi ile Çin Halk Cumhuriyetinin Jinhua kenti arasında "Kardeş Şehir" protokolü imzalandı.

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ereğli Belediyesinde düzenlenen törende, büyük bir nüfusa sahip olan Jinhua ile kardeş kent iyi niyet protokolü imzalanmasının, bölge ve ülke için önemli olduğunu belirtti.

Jinhua Belediyesi  Başkan Vekili Liu Jingfei ise iki şehir arasında ekonomik, ticari, bilim, teknoloji, eğitim , kültür ve diğer alanlarda işbirliğini ve karşılıklı paylaşımı ileri seviyelere taşımak istediklerini belirtti.

Jinhua'nın 5 milyon nüfusu bulunduğunu bildiren Liu, "Kentimiz önemli ve gelişmiş bir imalat üssüdür. Zhejiang eyaletinin 4 metropolünden biridir ve ayrıca Zhejiang eyaletinin 3 ana şehrinin ortasındadır. Jinhua Çin'in ünlü tarihi, kültürel, temiz, yaşanabilir, turistlik ve yaşanabilir bir şehirdir. Çin'in en iyi şehridir ayrıca Çin'in yatırımına en uygun 100 şehirden biridir" dedi

Konuşmaların ardından "Kardeş Kent İyi Niyet Protokolü" imzalandı.