Ereğli OSB'de 3 bin kişi istihdam edilecek

ZONGULDAK (AA) - Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yaşar Tetiker, Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) 2015 yılı içerisinde 3 bin kişinin...

ZONGULDAK (AA) - Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yaşar Tetiker, Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) 2015 yılı içerisinde 3 bin kişinin istihdam edileceğini  bildirdi.

Tetiker, TSO hizmet binasında düzenlediği toplantıda,  OSB'de yatırım yapacak 17 firmaya arsa tahsis edildiğini söyledi.

OSB'de şu an itibariyle 1260 kişinin istihdam edildiğini anlatan Tetiker, "2015 Yılı OSB yılı olacaktır.  3 bin kişinin istihdam edilmesi hedeflenmektedir. Yapılacak çevre düzenlemeler ile metrekare birim değer artışı sağlanacak. Böylelikle 3 milyon liralık bir fabrikanın değeri 10 milyona yükselecek. Bu yatırımcılarımız için son derece önemli bir gelişmedir. Arsa değerleri artması ile firmalarımız daha fazla büyüyebilme imkanı sağlayacaktır" diye konuştu.

Firmaların OSB'ye bir meslek lisesi kazandırılması yönünde talepleri olduğunu, bu talebin karşılanması durumunda ara eleman eksikliğinin de giderilebileceğini hatırlatan Başkan Tetiker, Türkiye Odalar Borsalar Birliğince başlatılan akreditasyon sistemine ilişkin çalışmaların sürdüğünü kaydetti.