Ereğli'de arı yetiştiriciliği kursu

Ereğli'de arı yetiştiriciliği kursu
Ereğli'de arı yetiştiriciliği kursu
ZONGULDAK (AA) - Ereğli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından köylülere yönelik arı yetiştiriciliği konusunda kurs verildi.İlçeye bağlı...

ZONGULDAK (AA) - Ereğli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından köylülere yönelik arı yetiştiriciliği konusunda kurs verildi.

İlçeye bağlı Keşkek köyünde gerçekleştirilen kursta, kursiyerlere arı ırkları, balın tanımı, bileşimi ve üretimi, arı yetiştirme teknikleri, arı ürünleri, polen, arı sütü, bal mumu ve kaliteli bal üretiminde flora gibi konu başlıkları altında eğitimler verildi.

Kurs öğreticisi Serkan Morcu, AA muhabirine yaptığı açıklamasında, toplam 26 kursiyere 20 gün sürecek eğitimlerin uygulamalı ve teorik olarak bilgi verildiğini söyledi.

Bölgede arıcılığın geliştirilmesi için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Morcu, "Eğitimlerimize vatandaşlarımızın da ilgi göstermesi bizleri sevindiriyor. Arıcılık bölgemizde giderek gelişen bir geçim kaynağı haline dönüşüyor. Bu konuda bizleri her konuda destekleyen Zonguldak Arı Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Selahattin Güney'e de teşekkür ediyorum" dedi.