Ereğli'de gurbetçilere yönelik dayanışma etkinliği

Ereğli'de gurbetçilere yönelik dayanışma etkinliği
Ereğli'de gurbetçilere yönelik dayanışma etkinliği
ZONGULDAK (AA) - Ereğli Belediyesi yurt dışından tatil için gelen gurbetçilere yönelik dayanışma yemeği düzenledi.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin...

ZONGULDAK (AA) - Ereğli Belediyesi yurt dışından tatil için gelen gurbetçilere yönelik dayanışma yemeği düzenledi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, özel bir otelde gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada, yurt dışından tatil için gelen gurbetçilerle dayanışma içerisinde olduklarını söyledi.

Kardeşlik ve dostluk ilişkilerini arttırmak istediklerini belirten Başkan Uysal, "Bizler birbirine gönül birliğiyle bağlanmış aynı toprağın çocuklarıyız. Elbirliğiyle birlik beraberlik içerisinde çalışmalıyız" dedi.

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak da Ereğli Belediyesine yurtdışından gelen gurbetçilere yönelik düzenlediği etkinlikten dolayı teşekkür ederek, " Türkiye 'nin aradığı örnek gösterilebilecek bir tablo. Bu gecenin geleneksel hale gelmesini istiyoruz" ifadesini kullandı. 

Etkinliğe AK Parti Zonguldak milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Faruk Çaturoğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra yaklaşık 900 gurbetçi katıldı.