Ereğli'de imece usulü parke döşeme

Ereğli'de imece usulü parke döşeme
Ereğli'de imece usulü parke döşeme
ZONGULDAK (AA) - Ereğli'ye bağlı Süleymanbeyler köyünde parke taşı döşeme işi köylüler tarafından imece usulü yapılıyor. Ereğli Kaymakamı İbrahim...

ZONGULDAK (AA) ? Ereğli'ye bağlı Süleymanbeyler köyünde parke taşı döşeme işi köylüler tarafından imece usulü yapılıyor. 

Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay , beraberindeki İl Genel Meclis üyeleriyle köyün kadınları, çocuklarının da aralarında bulunduğu parke döşeme çalışmalarını yerinde inceledi.

Şehirde sağlanan hizmetlerin kırsal kesimde yaşayan vatandaşların da alması için üzerlerine düşen her türlü sorumluluğu yapmaya hazır olduklarını belirten Kaymakam Çay, "Bizlere en büyük desteği köydeki vatandaşlarımız vermektedir. Okul , sağlık ocağı ve  cami yol güzergahlarının sorunsuz  şekilde olmasını istiyoruz" dedi.

Parke döşeme işini köylülerin imece usulüyle yaptığını belirten Çay, şunları söyledi:

"Şu an itibariyle köylerimizdeki parke taşının metrekaresini 11,88 liraya alıyoruz. Birliğimiz parkenin yanı sıra yol güzergahlarının yağmur kanalları için de gerekli malzeme desteğini sağlamaktadır. Köylerimiz yeter ki birlik ve beraberlik içerisinde olsun. Birlik ve beraberliğin olmadığı hiçbir yerde başarı da olmaz. Birlik, İl Özel İdaresi ve KÖYDES projesinden sağlanan destekler, devlet vatandaş işbirliği ile köylerimizde güzel çalışmalar yapılıyor."


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  Kaymakam

  ,

  Çay

  ,

  Cami

  ,

  Okul

  ,

  Birlik

  ,

  Yağmur