Ereğli'de İtfaiye Haftası etkinlikleri

Ereğli'de İtfaiye Haftası etkinlikleri
Ereğli'de İtfaiye Haftası etkinlikleri
ZONGULDAK (AA) - Ereğli'de İtfaiye Haftası dolayısıyla tören düzenlendi. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, Kışla Sanayi Sitesindeki...

ZONGULDAK (AA) - Ereğli'de İtfaiye Haftası dolayısıyla tören düzenlendi. 

Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, Kışla Sanayi Sitesindeki İtfaiye İstasyonundaki törende, 200 bin kişilik bir nüfusa hizmet verdiklerini söyledi.

İtfaiyecilerin sadece yangın söndürmediğini anlatan Ateş, şöyle konuştu:

"Doğal afetlerde ve her türlü kurtarma eyleminde teknik olarak kurtarma işlemi gerçekleştiriyoruz. 65 personelimiz ve 12 aracımızla 7 gün 24 saat 365 gün göreve hazırız. 5 kişiden oluşan su altı ve su üstü kurtarma hizmeti veren profesyonel dalgıçlarımız ve 3 botumuz da mevcut. Ayrıca plaj bölgelerinde 5 cankurtaranımız var. Bu sene plaj bölgesinde 76 olaya müdahale ettik. Her hangi bir can kaybı yaşanmadı. Bunun dışında bir çok kurtarma olayında da görev yaptık."

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da belediye bünyesindeki itfaiye müdürlüğünün çalışmalarından gurur duyduklarını, sadece yangın söndürmede değil arama, kurtarma ve doğal afetlerde de bölge halkına hizmet verdiklerini kaydetti.