Ereğli'de itfaiye istasyonu binası hizmete girdi

Ereğli'de itfaiye istasyonu binası hizmete girdi
Ereğli'de itfaiye istasyonu binası hizmete girdi
ZONGULDAK (AA) - Ereğli Belediye İtfaiye Müdürlüğünün, Kışla Mahallesi'nde oluşturulan yeni istasyon binası törenle hizmete girdi.Sanayi Sitesi...

ZONGULDAK (AA) - Ereğli Belediye İtfaiye Müdürlüğünün, Kışla Mahallesi'nde oluşturulan yeni istasyon binası törenle hizmete girdi.

Sanayi Sitesi girişinde oluşturulan Sanayi Grubu İtfaiye İstasyon binasının açılışında konuşan Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, 3 belde, 94 köy ile toplam 200 bin kişiye hizmeti verdiklerini söyledi.

Coğrafi konum nedeniyle istasyon hizmet bina sayılarını arttırdıklarını belirten Ateş, "Temmuz ayında da Kepez İstasyon binasının açılışını gerçekleştirerek Ereğli'yi dört bir yandan kapsamış olacağız. İstasyonlar açıldıkça ekipman ve malzeme desteğine ihtiyaç oluştu. Belediye başkanımız destek veriyor, 1 yeni araç aldık. Diğer aracı da yeniledik. Batı Karadeniz Bölgesi'nin en güçlü itfaiye teşkilatı olduk" diye konuştu.

Ateş, çocukların yanı sıra vatandaşlara da eğitimler verildiğini, düzenlenen gönüllü itfaiyecilik kurslarından 225 kişinin mezun olduğunu dile getirdi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da 32 metrelik yeni itfaiye aracının alındığını, mevcut araçlardan birinin de yenilendiğini kaydetti.

Törende, 7. Grup Gönüllü İtfaiyecilik Kursu'nu tamamlayan kursiyerlere Uysal tarafından belgeleri verildi.