Ereğli'de kan bağışı kampanyası

Ereğli'de kan bağışı kampanyası
Ereğli'de kan bağışı kampanyası
ZONGULDAK (AA) - Ereğli Beşiktaşlı Taraftarlar Derneği ile Türk Kızılayı işbirliğiyle kan bağış kampanyası düzenlenecek. Dernek Başkanı Tarkan Adik,...

ZONGULDAK (AA) - Ereğli Beşiktaşlı Taraftarlar Derneği ile Türk Kızılayı işbirliğiyle kan bağış kampanyası düzenlenecek.

 Dernek Başkanı Tarkan Adik, gazetecilere yaptığı açıklamada, sahildeki amfi tiyatroda 13 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek kampanyaya, vatandaşları davet etti.

Geleneksel hale gelen kampanya kapsamında,  ilik nakli bekleyen hastalar için de kan toplanacağını vurgulayan Adik, şunları söyledi:

"Biz aslında bu kampanyayı Ramazan ayından sonra yapmayı planlamıştık ancak bilindiği üzere Ramazan ayında kan stoğunda müthiş bir azalma oluyor. Bu nedenle Türk Kızılayı ile görüştük. Kan bağışı kampanyasını Ramazan ayından önceye aldık. Kampanyamızın bir önemli özelliği daha olacak. Cumartesi günü uzman bir doktorumuz gelecek. Bütün gün bizimle olacak. Kemik iliği nakli için bağışçı arkadaşlardan ufak bir tüp daha kan alınacak. Bu kandan ilik değerlendirilecek. Türkiye 'de şu anda 1200-1300 kişi ilik nakli bekliyor. Bunların çoğunluğu da çocuklardan oluşuyor. Onların bizleri bulma şansı yok. Ama bizim onları bulma ihtimalimiz var."