Ereğli'de Kent Meydanı Projesi

ZONGULDAK (AA) - Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kent Meydanı Projesi'nin tamamlanmak üzere olduğunu bildirdi.Uysal, AA muhabirine yaptığı...

ZONGULDAK (AA) - Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kent Meydanı Projesi'nin tamamlanmak üzere olduğunu bildirdi.

Uysal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şehirlerin kent meydanlarıyla anıldığını, bu doğrultuda ilçeye modern bir kent meydanı kazandırabilmek için başlatılan çalışmaların büyük bir titizlik içerisinde sürdürüldüğünü vurguladı.

Kent meydanının alt bölümüne bin araç kapasiteli otopark yapılacağını belirten Uysal, şunları söyledi:

"Biz şehrimizin kimliği, kişiliği olsun diye bir kent meydanı projesini ortaya koymak istiyoruz. Kent meydanları şehirlere kişilik kazandırır. Çalışmalarımız büyük bir titizlik içerisinde devam etmektedir. İlçe merkezimiz oldukça kalabalık. Kent meydanı projesinin alt bölümünde yapılacak 2-3 katlı bin araç kapasiteli otopark, trafik yoğunluğunu da ciddi oranda azaltacak. Bu doğrultuda çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz."

Uysal, yolcu taşımacılığı yapan halk otobüslerinin, ring sistemine dönüştürülmesi için altyapı hazırlığı yaptıklarını dile getirerek, "Böylelikle minibüslerin de daha az görülmesini sağlayacağız" dedi.


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  Belediye

  ,

  Modern

  ,

  ilçe

  ,

  kent