Ereğli'de Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantısı

Ereğli'de Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantısı
Ereğli'de Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantısı
ZONGULDAK (AA) - Ereğli'de Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Toplantısı, Kaymakam İbrahim Çay başkanlığında gerçekleştirildi.Çay, yaptığı...

ZONGULDAK (AA) - Ereğli'de Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Toplantısı, Kaymakam İbrahim Çay başkanlığında gerçekleştirildi.

Çay, yaptığı konuşmada, birlik tarafından 2015 yılı içerisinde 2 milyon 340 bin lira bütçe ayrıldığını, ilçenin her noktasına hizmet götürebilmek için çaba gösterdiklerini belirtti.

Köylere 55 kilometre yol, 55 bin metrekare de kilitli parke yapılması yönünde daha önceki toplantıda karar alındığını hatırlatan Çay, şunları söyledi:

"Bu kararlara ilave olarak 42 kilometre ikinci kat asfalt malzemesi, 100 bin metrekare de parke alımı yapacağız. Her köy muhtarımıza bin metre kare parke sözü vermiştik, bunların dağıtımına kısa sürede başlayacağız. Yine bu dağıtılan parkeleri kısa sürede değerlendiren muhtarlarımıza da ödül olarak 10 bin metrekarelik bir parke hediye olarak vereceğiz."

Kaymakam Çay,  ayrıca ilçeye bağlı Bakırlık ve Bayat köylerinde köprü yapılması yönünde de encümen tarafından karar alındığını kaydetti.


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  Kaymakam

  ,

  Hediye

  ,

  Çay

  ,

  Köy

  ,

  lira

  ,

  ödül

  ,

  bütçe

  ,

  Birlik

  ,

  hizmet

  ,

  2015