Ereğli'de kuaförler denetlendi

Ereğli'de kuaförler denetlendi
Ereğli'de kuaförler denetlendi
ZONGULDAK (AA) - Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kuaförleri denetledi.Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Alptekin Dursun, kuaförlerin...

ZONGULDAK (AA) - Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kuaförleri denetledi.

Ereğli Belediye  Başkan Yardımcısı Alptekin Dursun, kuaförlerin kullandıkları aletlerin temizliği, malzemelerin yeterliliği ve genel temizliğin normlara uygun olup olmadığının kontrol edildiğini söyledi.

Bazı cilt hastalıklarının yeterince hijyenin sağlanamamasından kaynaklandığını hatırlatan Dursun, şöyle konuştu:

"Birçok hastalıkta olduğu gibi, bazı cilt hastalıklarının da yeterince temiz olmayan şartlardan kaynaklandığı bilinmektedir. Ortak kullanım alanlarımızdan olan berber ve kuaförler hijyen şartlara uymadıkları zaman , kimi deri ve cilt hastalıkları meydana gelebiliyor. Belediye olarak, sadece sokak ve caddelerden değil, hayatın tüm ortak kullanım alanlarından ve onların temizliğinden de sorumluyuz. Bakımlı ve zinde bir görünüm için kontrol ettiğimiz söz konusu işyerlerinin iyi ve hijyenik hizmetler vermesi bizim için önemlidir. Sağlıklı bir hayatın temel unsurlarından birisi de temizliktir. Bu açıdan berber ve kuaför esnaflarımıza yönelik denetimlerde bulunuyoruz. Gerekli şartları yerine getirmiş olan esnaflarımızı tebrik ediyor, getirmeyenleri uyarıyoruz."

Dursun, eksiklerini gidermeyen işletmelere cezai işlem uygulanacağını kaydetti.


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  Belediye

  ,

  başkan

  ,

  zaman