Ereğli'de "Okuyan Adam" Projesi devam ediyor

Ereğli'de "Okuyan Adam" Projesi devam ediyor
Ereğli'de "Okuyan Adam" Projesi devam ediyor
ZONGULDAK (AA) - Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi ve Ereğli Belediyesi işbirliğinde yürütülen "Okuyan Adam" Projesi devam...

ZONGULDAK (AA) - Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi ve Ereğli Belediyesi işbirliğinde yürütülen "Okuyan Adam" Projesi devam ediyor.

Proje kapsamında Devrim Bulvarı Anfi Tiyatro'da düzenlenen etkinlikte, yaklaşık 300 kişi kitap okudu.

Ereğli Belediyesine verdiği destekten dolayı teşekkür eden Yrd. Doç. Dr. Ramazan Parmaksız, "Cahilliğe karşı dik durmak için proje yaptık. Ne olursa olsun, insanların okumasını istiyoruz. Okuyan insanlardan topluma zarar gelmeyeceğini düşünüyoruz" diye konuştu.

Proje sorumlusu Tuğba İnali ise kitap okumanın faydalarını anlatmayı amaçladıklarını belirterek, kitabın her yerde okunabileceğini göstermek için tiyatroyu seçtiklerini söyledi.

Herkesin kitap okuma alışkanlığı kazanması gerektiğini vurgulayan İnali, "Ereğli halkına okuma konusunda örnek olmak ve toplumu kitap okumak konusunda bilgilendirmeyi düşündük. Ereğli halkındaki okuma bilincini uyandırmak istedik ve sanırız gerekli ilgiyi gördük. Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal başta olmak üzere bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu.