Ereğli'de polislere yönelik arıcılık kursu

Ereğli'de polislere yönelik arıcılık kursu
Ereğli'de polislere yönelik arıcılık kursu
ZONGULDAK (AA) - Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli 45 personele arı yetiştiriciliği konusunda kurs verildi.Ereğli Halk Eğitimi Merkezi...

ZONGULDAK (AA) ? Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli 45 personele arı yetiştiriciliği konusunda kurs verildi.

Ereğli Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğiyle polislere yönelik açılan kursa aralarında İlçe Emniyet Müdürü Timur Özgen'in de bulunduğu 45 personel katıldı.

Kursiyerlere arı ırkları, balın tanımı, bileşimi ve üretimi, arı yetiştirme teknikleri, arı ürünleri, polen, arı sütü, bal mumu ve kaliteli bal üretiminde flora gibi konu başlıkları altında teorik eğitimler verildi.

Zonguldak Arı Yetiştiricileri Birliği (ZAYBİR) Başkanı Selahattin Güney, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 45 personele, Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonu'nda 20 gün süren kurs verildiğini belirtti.

ZAYBİR'e ait Bozaklar mevkisindeki eğitim merkezine giderek kursiyerlere uygulamalı eğitim verileceğini belirten Güney, şunları söyledi:

"Yoğun tempoda çalışan Emniyet personelimizle güzel sohbet içerisinde tamamladığımız kursun bundan böyle sahada daha keyifli olacağına inanıyorum. Yeni arıcılığa başlayan arkadaşları kutluyorum ve her zaman destekçileri olacağımızı söylüyorum. Arıcılık yaparak hem günün stresinden uzaklaşmak hem de aile bütçesine katkı sağlamak mümkün olacaktır ve en önemlisi ailecek en doğal arı ürünlerini yeme imkanına sahip olacaklardır"