Ereğli'de tek katlı binanın bir bölümü çöktü

Ereğli'de tek katlı binanın bir bölümü çöktü
Ereğli'de tek katlı binanın bir bölümü çöktü
- Enkaz altında kalan 2 kişi kurtarıldı

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde tek katlı binanın bir bölümünün çökmesi sonucu enkaz altında kalan 2 kişi kurtarıldı.

Kestaneci Mahallesi Merkez Sokak'ta Turhan (65) ve eşi Sevim Aldemir'in (62) oturduğu tek katlı evin bir bölümü henüz belirlenemeyen nedenle çöktü. Enkaz yığınlarının altında kalan çift, çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarıldı. 

Turhan Aldemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uyuduğu sırada eşinin kendisine, "Zelzele oluyor" diye bağırdığını belirterek, "Bir anda duvarlar ve zemin çöktü. Ben alt bölümde yığınların arasında kaldım. Bir komşumuz bakkala ekmek almak için gittiği sırada sesimizi duymuş. O geldi ve beni bulunduğum yerden çıkarttı. Bina eski ve aniden çöktü. Akrabalarımda kalacağız artık" diye konuştu.

Sevim Aldemir de bir anda uğultu duyduğunu ve evin çeşitli yerlerinden kumlar döküldüğünü ifade ederek, "Duvarlar bir anda dökülmeye başladı. Eşime 'zelzele oluyor' diye bağırdım. Kısa bir süre sonra ikimizde yığınların arasında kaldık. Bizi komşular çıkarttı" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  ekmek

  ,

  BİNA