Ereğli'de tekerlekli sandalye bağışı

Ereğli'de tekerlekli sandalye bağışı
Ereğli'de tekerlekli sandalye bağışı
ZONGULDAK (AA) - Ereğli Rotaracat Kulübünce, Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği üyelerine tekerlekli sandalye dağıtıldı.Kaymakamı Nazım Madenoğlu,...

ZONGULDAK (AA) ? Ereğli Rotaracat Kulübünce, Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği üyelerine tekerlekli sandalye dağıtıldı.

Kaymakamı Nazım Madenoğlu, dernek hizmet binasında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Ereğli Rotaracat Kulübü tarafından biri akülü olmak üzere 11 tekerlekli sandalye bağışında bulunulmasından mutlu olduklarını söyledi.

Kulüp yöneticilerine desteklerinden ötürü teşekkür eden Madenoğlu, "Bu tür faaliyet ve katkılar bir dernek veya bir kişi tarafından değil toplumun bütün kesimleri tarafından da sağlanmalı. Araç ve gereçleri temin etmek ve ulaştırmak sanıldığı gibi kolay bir iş değil. Emeği geçen, katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk de ilçe merkezi ve 94 köyde çeşitli özürlü gruplarına mensup bin 600 engelli üyenin bulunduğu belirterek 11 engellinin ihtiyacı olan tekerlekli sandalyeye kavuşmalarından duydukları memnuniyeti ifade etti.

Ereğli Rotaracat Kulübü Başkanı Çağrı Yücel engellilere yönelik projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini kaydetti.


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  ilçe

  ,

  ,

  engelli

  ,

  Kulüp

  ,

  hizmet