Ereğli'deki kamu yatırımları

Ereğli'deki kamu yatırımları
Ereğli'deki kamu yatırımları
ZONGULDAK (AA) - AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, Ereğli'de iktidarın eğitimden sağlığa pek çok yatırımı bölge halkıyla buluşturduğunu...

ZONGULDAK (AA) - AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, Ereğli'de iktidarın eğitimden sağlığa pek çok yatırımı bölge halkıyla buluşturduğunu söyledi.

Polisevinde düzenlediği basın toplantısında 2014 yılının değerlendirmesini yapan Milletvekili Candan, Ereğli Devlet Hastanesi, Ereğli Adliye Sarayı'nın yanı sıra çok sayıda okul inşaatı, köprülü kavşak ve yol çalışmalarının tamamlandığını, Ereğli Vergi Dairesi hizmet binasının temelinin de atıldığını belirtti.

Ereğli Devlet Hastanesi'nin eski binasının üniversite kampüs alanına dönüştürülmesi için Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a dosya verdiğini anlatan Candan, "En büyük hayalim bu alanın kampüs alanına dönüştürülmesi ve 10 bin öğrencinin yer alması. Hem sosyal hem ekonomik yönden Ereğli için son derece önemli bir projedir. Yine Ereğli kenti kentsel dönüşümü hak etmiştir bununla ilgili de çalışmalarımız Ereğli Belediyesi ile ortaklaşa vardır" dedi.

Candan, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) Yöneticileri ile yaptıkları görüşmede şirketin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ilçeye bir fakülte kazandırma yönünde karar aldığını dile getirdi.

Ereğli Belediyesi'ni yerel seçimlerde AK Partili belediyeler arasına kattıklarını hatırlatan Candan, "Kapı kapı çalıştık seçimi Ereğli'de partimize kazandırdık. Biz burada sadece CHP ile değil 'paralel yapıyla' da çarpıştık" dedi.