Ermenek'te kömür ocağında işçilerin mahsur kalması

Ermenek'te kömür ocağında işçilerin mahsur kalması
Ermenek'te kömür ocağında işçilerin mahsur kalması
- TTK Genel Müdürü İnan: - "Mühendis ve maden işçilerinden oluşan 28 kişilik uzman ekibimiz, maden ocağında mahsur kalan işçilere ulaşmak için yürütülen çalışmalara desteğini sürdürüyor"

ZONGULDAK (AA) - Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Burhan İnan, 28 kişilik uzman ekibin Karaman'ın Ermenek ilçesindeki maden ocağında mahsur kalan işçilere ulaşmak için yürütülen çalışmalara desteğini sürdürdüğünü söyledi. 

İnan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ocakta mahsur kalan işçileri kurtarmak için tahkimat ekibi oluşturduklarını, ilk günden itibaren çalışmalara destek verdiklerini anlattı.

Kurtarma çalışmalarına katılan ilk ekibi Zonguldak'a gönderdiklerini ifade eden İnan, "Dün yeni ekibimiz geldi. Onlar görevi devraldı. Kazanın olduğu ocaktaki kurtarma faaliyetlerine benim dışında TTK Karadon Müessese Müdürümüz ve Makine İkmal Daire Başkanımız da katılıyor. Mühendis ve maden işçilerinden oluşan 28 kişilik uzman ekibimiz, maden ocağında mahsur kalan işçilere ulaşmak için yürütülen çalışmalara desteğini sürdürüyor" diye konuştu.

İnan, ekiplerinin iş güvenliği tedbirlerinin yanı sıra tahkimat işlerini yürüttüğünü, tahlisiyeci madencilerin de üretimde görevli kazmacılardan oluştuğunu kaydetti.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  ZONGULDAK

  ,

  Maden

  ,

  Daire

  ,