Esnaftan grip salgınına karşı "yazılı uyarı"

Esnaftan grip salgınına karşı "yazılı uyarı"
Esnaftan grip salgınına karşı "yazılı uyarı"
- Zonguldak'ta kahvehane işleten esnaf, iş yerine "grip olan kahvehaneye gelmesin" ifadesi bulunan yazı astı - İş yeri sahibi Topçuoğlu: - "Bu uygulamam yüzünden müşteri sayımda azalma oldu. Buna rağmen uygulamaya kesinlikle devam edeceğim"

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta kahvehane işletmecisi, grip salgınından korunmak amacıyla iş yerine "grip olan kahvehaneye gelmesin" ifadesi bulunan yazı astı. 

  Kahvehane işletmecisi Şekip Nevzat Topçuoğlu (65), gazetecilere yaptığı açıklamada, son zamanlarda yaygınlaşan gribe karşı önlem amacıyla yazıyı hazırladığını söyledi.

  Gribin geçici hastalık olduğunu belirten Topçuoğlu, "Son zamanlarda mahallemizde grip yaygınlaştı. Bu yöntemle grip vatandaşların kahvehaneye gelmesini yasakladım. Bu yönde çok olumlu tepkilerle karşılaştım. Hatta 'ben gribim' deyip kahvehaneye girmeyen arkadaşlarım var. Kahvehaneye bu şekilde girenler birbirlerini eleştiriyor. Faydasını gördük" diye konuştu.

  Topçuoğlu, diğer müşterilerinin iyiliği için yazıyı asma zorunluluğu hissettiğine dikkati çekerek , "Gripliyken kahvehaneye çay içmek için gelenler oluyor. Onlara ikramda bulunmuyorum. Kesinlikle içeri almıyorum. Hiç olmadı, dışarıda çay içip gidiyorlar. Bu uygulamam yüzünden müşteri sayımda azalma oldu. Buna rağmen uygulamaya kesinlikle devam edeceğim" ifadesini kullandı.


   ETİKETLER:

   ZONGULDAK

   ,

   Çay

   ,

   ,

   Karşı