"Fanatik çeşme" Galatasaray'lı oldu

"Fanatik çeşme" Galatasaray'lı oldu
"Fanatik çeşme" Galatasaray'lı oldu
- Zonguldak'ta bir köydeki çeşme, 21 yıldır Spor Toto Süper Lig'de şampiyon olan takımın renklerine boyanıyor - Çeşme, Galatasaray'ın şampiyonluğunun ardından sarı kırmızı renklere boyandı

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bir köydeki çeşme, 21 yıldır Spor Toto Süper Lig'de şampiyon olan takımın renklerine boyanıyor.

İlçeye bağlı Şamlar köyünde her yıl şampiyon takımın renklerine boyanan çeşme bölgede yaşayanlar tarafından "fanatik çeşme" olarak adlandırılıyor.

Çeşme bu yıl da Galatasaray 'ın şampiyonluğunun ardından sarı kırmızı renklere boyandı.

Köy sakinlerinden Şaban Yamaner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1994 yılından itibaren köydeki çeşmenin şampiyon olan takımın renklerine boyandığını söyledi.

Yamaner, çeşmenin geçen yıl Fenerbahçe 'nin şampiyon olmasının ardından sarı ve lacivert renklere boyandığını belirterek, "Çeşmeyi bu yıl Galatasaray'ın renklerine boyadık. Büyüklerimiz 1994 yılında köy meydanında bulunan çeşmeyi her sene şampiyon olan takımın renklerine boyamaya başladı. Biz de bu geleneği devam ettiriyoruz. Bu çeşmeden Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş , Trabzonspor taraftarı olan herkes su içiyor. Bu bir kültür oldu zaman zaman buraya gelip çeşmeyi görmek isteyenler bile oluyor" ifadelerini kullandı.

 Musa Arı ise bir aydır çeşmenin bakım ve onarımının yapıldığını, görenlerin ilgisini çektiğini kaydetti.