Gaziantep'te avukatın ofisinde ölü bulunması

Gaziantep'te avukatın ofisinde ölü bulunması
Gaziantep'te avukatın ofisinde ölü bulunması
 ZONGULDAK (AA) - Zonguldak Baro Başkanı İbrahim Kerem Ertem, Gaziantep'te avukat İsmail Akkaya'nın ofisinde ölü bulunması olayını kınadıklarını...

 ZONGULDAK (AA) - Zonguldak Baro Başkanı İbrahim Kerem Ertem, Gaziantep'te  avukat  İsmail Akkaya'nın ofisinde ölü bulunması olayını kınadıklarını bildirdi.

Ertem, yaptığı yazılı açıklamada, Gaziantep Barosu avukatlarından Akkaya'nın bürosuna kapısı kırılarak girildiğini ve uğradığı silahlı saldırı sonucu katledildiğini üzüntüyle öğrendiklerini belirtti.

Akkaya'ya Allah'tan rahmet dilediklerini kaydeden Ertem, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Mesleğin icrasında hangi olumsuzluklar engel teşkil ederse etsin, avukatlar ve barolar hukuktan ve insana ve kamuya ve insanlık değerlerine tarihten kaynaklanan sorumluluk ve güçle hukuk mücadelesine devam edecektir. Ve bir gün bir avukatın hukuki yardımından yararlanma ihtiyacını hemen herkesin hissedebileceği gerçeği karşısında, avukatların ve baroların hukuk düzeni içerisindeki konumlarını güçlendirme gereğine hemen herkesin destek vermesi gerekir. Meslektaşımıza yönelik canice eylem aynı zamanda avukatların toplumsal ve hukuki misyonlarına yönelik de anlaşılmalıdır. Bu eylemi şiddetle kınıyoruz. Camiamıza ve merhumun yakınlarına başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz."