Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
-Eski TBMM Başkanı Toptan: - ''Siyasete hevesli insanlar, siyasetin insan sevgisi boyutu ile fedakarlıklar boyutunu mukayese ederek yola çıkan insanlardır''

ZONGULDAK (AA) - Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, ''Siyasete hevesli insanlar, siyasetin insan sevgisi boyutu ile fedakarlıklar boyutunu mukayese ederek yola çıkan insanlardır'' dedi.

AK Parti Ereğli İlçe Teşkilatı ve Belediye Başkanlığını ziyaret eden Toptan, yaptığı konuşmada, siyasetin yeri ve zamanı geldiğinde, imkanlarını altın tepside sunacağını söyledi.

Bazı entellerin Türkiye 'de siyaseti dışarıdan dizayn etme çabası bulunduğunu ifade eden Toptan, ''Gel sen de siyaset yap, sen de halkın önüne çık, parti beğeniyorsan oraya git, beğenmiyorsan başka parti kur, milleti de arkana alıyorsan gel bu ülkeyi yönet. Bunu Türkiye'de deneyenler de oldu, inançlı olanlar başardı ama dışarıdan 'Ne olacak, bunların idare ettiği memleketten ne köy olur ne kasaba olur' diye bakanlar hep bir tarafa çekip gittiler"" diye konuştu.

- ''İstedikten sonra vatandaşa hizmet edecek çok yol var''

AK Parti Genel Merkezince hazırlanan milletvekili listelerine sahip çıkılmasını isteyen Toptan, yeni dönemde bölgeye ve ülkeye elinden geldiğince hizmet etmeyi sürdüreceğini vurguladı.

''Zonguldak'ta başka liste olmaz mıydı? İstanbul , Ankara , Konya'da da olurdu. Bunu tartışmanın, sebep aramanın ne zamanı ne yeri ne de faydası var. Bize düşen bu iktidara destek olmak'' diyen Toptan, şunları kaydetti:

''Genel Merkezin tespit ettiği bu kadroya destek olmak bize düşer. 52 yıllık siyasetin bana öğrettiği budur. Kesinlikle arkadaşlarımızı tartışmayalım, başkalarının da tartışmasına izin vermeyelim. Biz büyük meselenin, bir büyük davanın, bir büyük kavganın mensuplarıyız. Şimdi ben yokum. Muhtemelen bundan sonra milletvekili de olmayacağım. Türkiye'ye, Zonguldak'a, Ereğli'ye, Alaplı'ya elimden geldiği kadar imkanlarım doğrultusunda yardımcı olmaya çalışacağım. İnsan istedikten sonra vatandaşa hizmet edecek çok yol var.''

''Evde çoluk çocuğunuzu, maddi imkanlarınızı bir kenara bırakıp, temel hedef için çok şeyler yapmak zorundasınız. Siyasete hevesli insanlar, siyasetin insan sevgisi boyutu ile fedakarlıklar boyutunu mukayese ederek yola çıkan insanlardır'' değerlendirmesinde bulunan Toptan, kendisine destek veren partililerden helallik istedi.

Toptan, Zonguldak ve bölgeye gelmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.