Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ZONGULDAK (AA) - AK Parti Zonguldak Milletvekili adayı Faruk Çaturoğlu, Batı Karadeniz Gelişim Projesi'nin  çok önemli olduğunu bildirdi.Alaplı'daki...

ZONGULDAK (AA) - AK  Parti Zonguldak Milletvekili adayı Faruk Çaturoğlu, Batı Karadeniz Gelişim Projesi'nin  çok önemli olduğunu bildirdi.

Alaplı'daki köy ve mahalle muhtarlarıyla yapılan toplantıda konuşan Çaturoğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dün kentte düzenlediği mitingde açıkladığı projeye Batı Karadeniz'in ihtiyaç duyduğunu söyledi.

 Zonguldak'ın Osmanlı'nın son döneminde ve cumhuriyet tarihinde ülke ekonomisine çok büyük katkılar sunduğunu anlatan Çaturoğlu şunları kaydetti:

"Zonguldak'ın ve çevresin kalkınması için böyle özel bir projeye ihtiyaç vardı. Burası her ağır sanayi kentlerinde olduğu gibi ivme kaybetti.  Bu sadece Zonguldak'a mahsus bir şey değil, birçok Avrupa ve dünya ülkelerinde böyle sıkıntılar hep yaşandı. Ne yapmışlar özel bir proje uygulamışlar. Başbakanımızın da bahsettiği proje istihdam yönünde bu bölgede önemli gelişmelerin yaşanmasını sağlayacaktır."