Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ZONGULDAK (AA) - AK Parti Zonguldak Milletvekili ve adayı Özcan Ulupınar, "Zonguldak yol bakımından zor bir coğrafya, gereken bütün hizmetleri ve...

ZONGULDAK (AA) - AK Parti Zonguldak Milletvekili ve adayı Özcan Ulupınar, "Zonguldak yol bakımından zor bir coğrafya, gereken bütün hizmetleri ve yatırımları almıştır" dedi. 

Ulupınar, Kozli ilçesinde bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, önümüzdeki yıldan itibaren Zonguldak'ta yol sorunun kalmayacağını söyledi.

Değirmenağzı 1-2 tünellerinin yapımının devam ettiğini ifade eden Ulupınar, şöyle konuştu:

"Burada çok ciddi bir maliyet var. 6 kilometrelik yolun bu bölümünde, Kozlu kavşağından buraya kadar 116 milyon liralık bir yatırımdır. Burada yüksek duvarlar ve arkamızda bulunan tarafta heyelan meydana geldi. Burada son teknoloji büyük maliyetli bir şekilde yolu buradan geçirmek istiyoruz. Bir tünelimiz tamamen bitti diğer tünelimizde 30 metre bir bölüm kaldı. Burası da bir aksilik olmazsa hava şartları uygun olursa, bir ay içerisinde tamamlanacak. Zonguldak yol bakımından zor bir coğrafya, gereken bütün hizmetleri ve yatırımları almıştır. Vatandaşlarımızın çok yakın bir zamanda huzurlu ve güvenli seyahat etmelerini sağlayacak olan bu yollar, viyadük ve tünellerimizle birlikte tamamlanmış olacak."