Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ZONGULDAK (AA) - AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, "Yıllardır miting alanı Merkez Camisi önüydü, bu yıl neden değişti anlamış değiliz....

ZONGULDAK (AA) - AK  Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, "Yıllardır miting alanı Merkez Camisi önüydü, bu yıl neden değişti anlamış değiliz. Miting alanının değiştirilmesi için İlçe Seçim Kuruluna itirazda bulunacağız" dedi.

Yavuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, yıllardır siyasi partiler mitinglerini Merkez Camisi önünde düzenlediğini belirtti.

"Eski pazaryeri Çağlayan Cami inşaatının önünde gösterilen miting alanı, miting yapmaya hiç uygun değil, bu karar nasıl alınmış çok merak ediyoruz" diyen Yavuz, şöyle konuştu:

"Miting yapılacak yerde demir parçaları, Kalaslar, tahtalar ve çakıl taşları var. Burada can güvenliği yoktur. Mitinglerde meydana gelebilecek olası kötü durumlarda büyük sıkıntılar yaşanabilir. Bu sadece bizim için değil, her siyasi parti için büyük bir risktir. Kötü bir durum olduğunda bunun sorumlusu kim ya da kimler olacaktır? Yıllardır miting alanı Merkez Camisi önüydü, bu yıl neden değişti anlamış değiliz. Miting alanının değiştirilmesi için İlçe Seçim Kuruluna itirazda bulunacağız."

 

 


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  ZONGULDAK

  ,

  Çağlayan

  ,

  Cami

  ,

  Parti

  ,

  ilçe

  ,

  siyasi

  ,

  miting