Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Zonguldak'ta BBP'nin milletvekili adayları tanıtıldı - BBP Genel Başkan Yardımcısı Kartal: - "Türkmen, Kürt, Çerkez, Laz, Alevi, Sünni, başı açık, başı kapalı ay yıldızlı al bayrak altında yaşama iradesi gösteren bütün vatandaşlarımızın hem milliyetçisiyiz hem de onların tamamını kucaklayacağız"

ZONGULDAK (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal, "Türkmen, Kürt, Çerkez, Laz, Alevi, Sünni, başı açık, başı kapalı ay yıldızlı al bayrak altında yaşama iradesi gösteren bütün vatandaşlarımızın hem milliyetçisiyiz hem de onların tamamını kucaklayacağız" dedi.

Kartal, kentte bir otelde 1 Kasım'da yapılacak genel seçimlerdeki milletvekili adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye 'nin zor günlerden geçtiğini söyledi. 

"Bize Güneydoğu'dan çıkın diyorlar" diyen Kartal, şöyle konuştu:

"Biz Kürt kardeşlerimizi ve toprağımızı kime bırakıp çıkacağız. Mücadele edenleri, her akşam televizyonlarda 'Bu çocuklar niye ölüyorlar' diye şehadet mertebesini küçülten, alçaklar ve haysiyetsizler var. Hepimiz şehit düşeriz ama bunlar terörle adam gibi mücadele etmiyorlar. İtirazımız bunadır. AKP 'ye ve HDP'ye giden oylar genel, özerklik ve başkanlık sistemine giden oylardır. Asla bu iki partiye oy vermeyin. CHP 'ye asla vermeyin. Türkmen, Kürt, Çerkez, Laz, Alevi, Sünni, başı açık, başı kapalı ay yıldızlı al bayrak altında yaşama iradesi gösteren bütün vatandaşlarımızın hem milliyetçisiyiz hem de onların tamamını kucaklayacağız. Elbette şehit vereceğiz. Bu topraklar şehit düştü diye vatan oldu bize. Biz bu topraklara vatan diyoruz. Terörle mücadelemizi kardeş kavgası diye yansıtıyorlar. Ortalık karışacak diye devlet sokaktan çekilemez."

Konuşmaların ardından BBP'nin Zonguldak Milletvekili adayları tanıtıldı.