Genel Seçime doğru

Genel Seçime doğru
Genel Seçime doğru
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Hasanlı köyü muhtarı Recep Tufan, 1 Kasım'da gerçekleştirilecek erken genel seçimlerde köylerine afiş ve...

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Hasanlı köyü muhtarı Recep Tufan, 1 Kasım'da gerçekleştirilecek erken genel seçimlerde köylerine afiş ve bayrak asmak isteyen partilere "şehit ailelerine bağış yapın" isteğinde bulundu.

Tufan, yaptığı açıklamada, Türkiye 'de son günlerde artan terör olayları nedeniyle şehit olan güvenlik güçlerinin ailelerine yardım edilmesi gerektiğini belirtti.

Köylerinde siyasi partilerin bayrak ve afiş asmalarını istemediklerini ifade eden Tufan, şöyle konuştu:

"Hasanlı köyü muhtarlığı olarak israfa karşıyız. Yakın zamanda bir seçim yaşadık. 1 Kasım tarihinde ülkemizde erken genel seçimler olacak ancak şu var ki son zamanlarda yaşanan hain terör olayları ve ardarda gelen şehit haberleriyle büyük bir üzüntü yaşamaktayız. Böyle bir ortamda biz Hasanlı köyü olarak erken genel seçimler öncesi köyümüzde siyasi partilerin araçlarıyla müzik çalarak anons yapmalarını istemiyoruz. Bayrak ve afiş asmak isteyen siyasi partilere de şehit ailelerine destek olmalarını isteyeceğiz. Tüm muhtar arkadaşlarımın da benim gibi aynı düşünceler içinde olacağına ben inanıyorum. Ciğerlerimiz yanarken ilçemizde siyasetçilerden sade bir seçim süreci geçirmelerini bekliyoruz."