Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ZONGULDAK (AA) - AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, partisinin 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidara geleceğini söyledi.Çaturoğlu,...

ZONGULDAK (AA) - AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, partisinin 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidara geleceğini söyledi.

Çaturoğlu, Ereğli Öğretmen Evi'nde düzenlediği basın toplantısında, 7 Haziran seçimlerinde halkın verdiği mesajı çok iyi analiz ettiklerini belirterek, hazırlanan seçim beyannamesiyle tek başına iktidara ulaşacaklarını kaydetti.

Terör olaylarına değinen Çaturoğlu, terörle mücadele etmeye devam edeceklerini vurgulayarak, yapılan ateşkes çağrılarının stratejik plan olduğunu savundu.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, şunları söyledi:

"AK Parti tek başına iktidara gelebilmek için terörle mücadele yapıyormuş. Bunu söyleyen kesimler de çözüm süreci içerisinde bize, 'terörle mücadeleyi niye yapmıyorsunuz?' diye eleştirenlerdir. Yabancı taşeronların burada kalemşörlüğünü yapıyorlar, başka bir dertleri yok. Geçen hafta Ankara 'da bir bomba patladı. Burada seçim gezisindeydik, biranda şok olduk. Hayatlarını kaybeden ve yaralanan vatandaşlarımız var. Bu işin altından kim çıkarsa çıksın, ister İŞİD, ister PKK , bu işten kimin ne kar elde ettiğine bakmak lazım. Ben iddia ediyorum, bunu üstlenen bir örgüt olmayacak, büyük çaptaki bir saldırıyı örgüt yapar ve üstlenir. Benim şahsi kanaatim, bu yapanlar da ölüp gittiği için aralara sızan uluslararası örgütler bir şekilde bu işi yönlendirdi. Bazen birileri mensubu olduğu örgüt adına eylem yapar ama örgütün bundan haberi olmaz, yabancı el girmiştir, bunu yönlendirmiştir. Bu işin içerisinde belli ki yabancı istihbarat örgütlerinin eli var."

"Yapılan olay seçime yakın bir olay. Kullanılacak oyların bir bölümünün değiştirilmesine yönelik psikolojik bir algı" diyen Çaturoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu yapılan hareket aynı zamanda 7 Haziran sonrası süreçte yükselişe geçen AK Parti oylarını durdurmaya yöneliktir.  Türkiye 'de ve Ortadoğu'da emperyalist hedefleri olanların karı var, Türkiye düşmanlarının karı var, bir kısım muhalefet partilerinde oluşan kaos ortamından yararlanmak isteyenler var. Yapanlar belli, yapanlar birgün sonra pişmiş kelle gibi sırıtarak oraya gittiler. Hep beraber, bunları ibretle seyrettik."

Toplantıya, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve partililer katıldı.