Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ZONGULDAK (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, seçim çalışmaları kapsamında Ereğli Muhtarlar Derneği'ni ziyaret...

ZONGULDAK (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, seçim çalışmaları kapsamında Ereğli Muhtarlar Derneği'ni ziyaret etti.

Demirtaş, burada yaptığı konuşmada, önemli görevler üstlenen muhtarların, sorunlarının çözümü için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Köylerde en büyük sorunun işsizlik ve göç olduğunu belirten Demirtaş, "Bizim Ereğli'deki ekonomik pastayı büyütmemiz lazım. Tüm sorunların farkındayız" dedi.

Demirtaş, 1 Kasım seçimlerinin 7 Haziran seçimlerinin tekrarı olacağını, koalisyonun mutlaka kurulması gerektiğini ifade eden Demirtaş, şöyle konuştu:

"Seçimlerde koalisyon gözüküyor, koalisyondan kaçmayalım. Uzlaşma kültürü her zaman iyidir. Uzaklaştırmak, kutuplaştırmak, ayrıştırmak her zaman bize zarar getirmiştir. Uzlaşmayla bir hükümet oluşursa bu memlekete daha faydalı olur diye düşünüyoruz. Gelişmiş Avrupa ülkelerinin yüzde 70-80'i uzlaşma kültürünü içlerine sindirmişler. Koalisyonlarla yönetiliyorlar. Orada benden olanlar benden olmayalar diye bir tablo yok. Onun için bir koalisyon görünüyor. Bu koalisyonun da kilit partisi CHP'dir. Biz iktidara geldiğimizde köylerimizin, mahallerimizin, köylerimizin sorunları neyse elimizden geldiğince çözmek boynumuzun borcudur diyorum."

Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç da CHP Zonguldak Milletvekili Demirtaş'a başarılar diledi.