Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde 1 Kasım'da görev alacak sandık kurulu başkan ve memurlarına eğitim verildi.Alaplı Belediyesi Kültür...

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde 1 Kasım'da görev alacak sandık kurulu başkan ve memurlarına eğitim verildi.

Alaplı Belediyesi Kültür Salonunda, Seçim Kurulu Başkanı Hakim Ahmet Dişbudak'ın katılımıyla yapılan toplantıda, İlçe Seçim Kurulu Müdürü Yüksel Erdoğan, seçim günü ilçede görev yapacak sandık başkan ve memurlarına, görevleri sırasında uymaları gereken kurallar ve yetkileri hakkında bilgi verdi.

Oy kullanacak vatandaşların mutlaka yanlarında kimlik belgelerini bulundurmaları gerektiğini söyleyen Erdoğan, "Oy kullanılırken mutlaka engelli vatandaşlarımıza yardımcı olalım. Seçim süresince nasıl hareket edeceğiniz kitapçıklarda ve CD'lerde yer alıyor. Seçim günü görevli memurların sandık başına zamanında gelmeleri ve seçim bitim saatine kadar özverili bir şekilde görev yapmalarının çok önemlidir. Herhangi bir sıkıntı halinde ilçe seçim kurulu ile irtibata geçilmesi gerekmektedir" diye konuştu.

Erdoğan, amaçlarının huzur içerisinde bir olumsuzluk olmadan bu seçim sürecini bitirmek olduğunu vurguladı.