GMİS Genel Başkanı Demirci:

GMİS Genel Başkanı Demirci:
GMİS Genel Başkanı Demirci:
- "Her şeye rağmen tam 167 yıldır madencilik mesleğini sürdürdük, bundan böyle de sürdüreceğiz. Taş kömürü hala dünya sanayisi için vazgeçilmez bir enerji kaynağıdır"

ZONGULDAK (AA) - Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, "Her şeye rağmen tam 167 yıldır madencilik mesleğini sürdürdük, bundan böyle de sürdüreceğiz. Taş kömürü hala dünya sanayisi için vazgeçilmez bir enerji kaynağıdır" dedi.

Demirci, sendikalarının Armutçuk Şubesince Ereğli ilçesinde bir restoranda düzenlenen Temsilciler Kurulu Toplantısı'nda, maden işçisinin zor şartlar altında ülke ekonomisine katkı sağlayabilmek için çaba gösterdiğini söyledi.

Madenciliğin dünyanın en zor mesleği olduğunu vurgulayan Demirci, "Her şeye rağmen tam 167 yıldır madencilik mesleğini sürdürdük, bundan böyle de sürdüreceğiz. Taş kömürü hala dünya sanayisi için vazgeçilmez bir enerji kaynağıdır" diye konuştu.

Demirci, şöyle devam etti:

"Her ay Türkiye Taşkömürü Kurumuna ait müesseselerimizde genel merkez yöneticileri olarak maden ocağına ineceğiz. Madencilerin sorunlarını yerinde dinleyeceğiz. Sendikamızın sürdürdüğü çalışmalara ilişkin kendilerine bilgiler vereceğiz. Her ay bir müessesede yapacağımız bu ziyaret ve incelemeler, bizler için son derece önemlidir. Maden ocakları bizim olmazsa olmazlarımızdır. Şu mutlaka bilinmelidir ki maden işçisi bir bütündür. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece çözemeyeceğimiz hiçbir sorunumuz yoktur."

Toplantının ardından Demirci ve sendika yöneticileri, madencilerin sorunlarını gündeme getirdiği için Anadolu Ajansı Ereğli muhabiri Mustafa Kemal Bektaş'a teşekkür ziyaretinde bulundu. Bektaş'a, madenci heykeli hediye edildi.