Göçükte yaralanan madenciye ziyaret

Göçükte yaralanan madenciye ziyaret
Göçükte yaralanan madenciye ziyaret
ZONGULDAK (AA) -  AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, göçükte yaralanan madenciyi ziyaret...

ZONGULDAK (AA) -  AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, göçükte yaralanan madenciyi ziyaret etti.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında dün meydana gelen göçükte yaralanan ve tedavisi Ereğli Devlet Hastanesinde süren maden işçisi Sezai Çoban'la görüşen Çaturoğlu ve Uysal, işçiye geçmiş olsun dileklerini iletti.  

Göçük sırasında tavan kısmından düşen yığınların isabet ettiği Sezai Çoban, göçük anını hiç unutamayacağını söyledi.

Göçük olan yere hava tutarak tozun dağılmasını sağlamaya çalıştığını belirten Çoban, "Tavandan biranda çökme meydana geldi, taşlar düştü, arkadaşımız göçük altında kaldı. Çok üzgünüm, madenci arkadaşımız göçük altında kalarak hayatını kaybetti" dedi.

Çaturoğlu da madencilerin zor şartlar altında ekmek mücadelesi verdiğini vurgulayarak, "Göçükte hayatını kaybeden maden işçimize Allah'tan rahmet, ailesine ve madenci arkadaşlarımıza başsağlığı diliyorum. Üzüldük, arkadaşımız da yaralanmış, kendisine de acil şifalar diliyorum" diye konuştu.