Gül'ü Şan'ı Yusuf Günay Camisi ibadete açıldı

Gül'ü Şan'ı Yusuf Günay Camisi ibadete açıldı
Gül'ü Şan'ı Yusuf Günay Camisi ibadete açıldı
ZONGULDAK (AA) - Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Kampüsü'nde yaptırılan Gül'ü Şan'ı Yusuf Günay Camisi ibadete açıldı.BEÜ Rektörü Prof. Dr....

ZONGULDAK (AA) ? Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Kampüsü'nde yaptırılan Gül'ü Şan'ı Yusuf Günay Camisi ibadete açıldı.

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, gazetecilere yaptığı açıklamada, açılış töreninin 9 Ocak'ta yapılacağını belirterek, "Yusuf Günay'a böyle bir camiyi üniversitemize kazandırdığı için üniversitemiz ve camiyi kullanacak vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum. Burada yaklaşık 5 bin kişinin sirkülasyonun olduğu bir kampüs. Bu bakımdan camiye büyük bir ihtiyaç vardı" diye konuştu.

İş adamı Yusuf Günay da projede Osmanlı, Selçuklu ve modern mimariyi bir araya getirdiklerini ifade ederek, "Camimizin adı Gül'ü Şan'ı Yusuf Günay Camisi'dir. Gül Hz. Peygamberi, Şan yüceliği, Yusuf'ta çoğalmayı ifade eder. Bundan sonra da yeni bir görev verildiği takdirde yerine getirmeye hazırım" dedi.

Öte yandan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, rektör yardımcıları, daire müdürleri ve öğrencilerin cuma namazı kıldığı camiye, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Bin 200 metrekare alanda hizmet verecek caminin, 550 kişilik kapasiteye sahip olduğu bildirildi.