Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
ZONGULDAK (AA) - MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan da terör örgütü PKK'nın, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki saldırısını...

ZONGULDAK (AA) -  MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan da terör örgütü PKK 'nın, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki saldırısını kınadı.

Ayan, yaptığı açıklamada, ülkenin yakın tarihinin en sancılı, sıkıntılı ve çalkantılı döneminden geçtiğini söyledi.

Bu bulanık tablonun her türlü tehlikenin önünün açmakla kalmayıp stratejik ve sosyolojik kırılmaların kapılarını araladığını belirten Ayan, şöyle konuştu:

"Siyasetin kördüğüm olmasının yanında toplumsal huzur ve ekonomik güvenlik bunalımı kapanındadır. Bölücü terör örgütü hain ve hasmani yüzünü her fırsatta göstermektedir. Mehmetçikler'imize hain bir pusu kurulmuş ve sonuçlarının ne olduğu hakkında bilgi alamadığımız bir saldırı düzenlenmiştir. Yüreğimiz yanmış, acımız tarifsizdir. Öfkemiz tarif edilemez büyüklüktedir. Bizleri birbirimize düşürmek isteyen bu hainlerin oyununa gelmeden, provokasyonlara meyil etmeden sürecin askerlerimiz ve güvenlik güçlerimizin üstesinden geleceği bilinerek takip edilmesinin yarar olduğunu kamuoyuyla paylaşmak istiyorum."