Hem şoförlük hem de başkanlık yapıyor

Hem şoförlük hem de başkanlık yapıyor
Hem şoförlük hem de başkanlık yapıyor
- Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı Gümeli Beldesi Belediye Başkanı Saydam, belediye bütçesine yük olmamak için şoför istihdam etmeyerek hizmet aracını 6 yıldır kendisi kullanıyor - Belediye Başkanı Saydam: - "Belediyenin hizmet aracı konumundaki kamyoneti, makam aracı olarak da kullanıyorum. Halka hizmet için bu görevdeyiz"

ZONGULDAK (AA) - CEM SÜRMENELİ - Alaplı ilçesine bağlı Gümeli Beldesi Belediye Başkanı Ahmet Saydam, belediye bütçesine yük olmamak için makam şoförü istihdam etmeyerek, belediyenin hizmet aracını 6 yıldır kendisi kullanıyor. 

Gümeli'de 2009'da göreve seçilen Saydam,  yaklaşık 2 bin 500 nüfuslu beldeye 9 personelle hizmet etmeye çalışıyor. Belediyenin gelirlerini hizmete daha fazla aktarmak için makam şoförü istihdam etmeyen Saydam, yıllardır direksiyona kendi geçiyor.

Saydam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2009 yılında göreve gelmesinin ardından tasarruf tedbirleri uygulamaya başladığını, ilk fedakarlığı da kendisinin yaptığını söyledi.

Belediyede hem şoförlük hem de başkanlık görevini sürdürdüğünü anlatan Saydam, "Belediyenin hizmet aracı konumundaki kamyoneti, makam aracı olarak da kullanıyorum. Halka hizmet için bu görevdeyiz. İncelemelere ve ziyaretlere kendi kullandığım araçla gidiyorum. Gümeli, özellikle yaylarıyla ilgi çeken bir bölge. Beldeye gelen misafirlerimize yaylaları tanıtırken şoförlüklerini de yapıyorum" diye konuştu.

Saydam, göreve ilk seçildiğinde özel otomobilini makam aracı olarak kullandığını ancak bir süre sonra ihtiyaca cevap vermediğini vurgulayarak, bunun üzerine belediyeye satın aldıkları kamyonetten faydalandığını dile getirdi.

Yeri geldiğinde makinesi ve traktör de kullanarak belediye hizmetlerine yardım ettiğini aktaran Saydam, kısıtlı imkanlarla halk öncelikli hizmet anlayışını benimsediklerini, Gümeli'nin doğal güzellikleriyle daha fazla turist alması için çalışmalara ağırlık verdiklerini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  tasarruf

  ,

  Belediye

  ,

  ,

  hizmet

  ,

  turist