İşçi sendikalarının emeklilere sahi çıkması isteği

İşçi sendikalarının emeklilere sahi çıkması isteği
İşçi sendikalarının emeklilere sahi çıkması isteği
ZONGULDAK (AA) - Tüm İşçi Emeklileri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, işçi sendikalarının emeklilere sahip çıkmasını istedi.Sarıoğlu,...

ZONGULDAK (AA) - Tüm İşçi Emeklileri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, işçi sendikalarının emeklilere sahip çıkmasını istedi.

Sarıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, son zamanlarda memur konfederasyonlarının toplu sözleşme masalarında hak mücadelelerini verirken emeklilerin de haklarını savunduğunu söyledi. 

İşçi konfederasyonlarının yanı sıra Genel Maden İşçileri Sendikası'nın (GMİS) binasında alın terlerinin olduğunu ifade eden Sarıoğlu, şöyle konuştu:

"İşçi olarak çalışırken bizden kesilen aidatlarla o bina yapıldı. Orada oturan değerli sendikacı arkadaşlarıma sesleniyorum. Toplu sözleşme yaparken ve hak mücadelesi ararken bir defacık işçi emeklisini ağızlarına alsınlar. Ben hiçbir sendikacının işçi emeklisini ağzına aldığını duymadım. O yüzden ben memur konfederasyonları kutluyorum. Örnek olsun diye sendikacılara sesleniyorum. Gittikleri ve bulundukları her toplantıda bundan böyle işçi emeklilerini de dile getirmelerini istiyorum. Aksi takdirde kendileri de yarın emekli olacaklar şu anki tutumlarına üzüleceklerdir."