İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını

İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını
İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını
 ZONGULDAK (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Zonguldak Şube Başkanı Salih Yılmaz, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskınını...

 ZONGULDAK (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Zonguldak Şube Başkanı Salih Yılmaz,  İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskınını kınadıklarını bildirdi. 

Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, İslam alemini konuya duyarlı olmaya çağırdıklarını ve göreve davet ettiklerini belirtti.

İsrail askerlerinin Müslümanlarca kutsal sayılan Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyerek Filistinlileri sis bombaları ve plastik mermilerle yaraladığını vurgulayan Yılmaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Yapılan hukuk tanımaz eylemler, tüm dünya  Müslümanlarını infiale uğratmıştır. MÜSİAD camiası olarak, İsrail askerlerini, derhal Mescid-i Aksa ve çevresini terk ederek Filistin'de telafisi mümkün olmayacak yeni ve tehlikeli bir sürecin tetikleyicisi olmamaları konusunda uyarıyoruz. Tüm İslam alemini konuya duyarlı olmaya davet ediyoruz. BM, İKÖ ve AB 'yi göreve davet ediyoruz."