Kadınlar formalarıyla futboldaki şiddete de dikkat çekti

Kadınlar formalarıyla futboldaki şiddete de dikkat çekti
Kadınlar formalarıyla futboldaki şiddete de dikkat çekti
- Zonguldak'ın Ereğli ilçesine '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' dolayısıyla Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor forması giyen bir grup kadın, "dostluk pastası" kesti

ZONGULDAK (AA) -  Zonguldak'ın Ereğli ilçesine '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' dolayısıyla Fenerbahçe , GalatasarayBeşiktaş ve Trabzonspor forması giyen kadınlar, futboldaki şiddete de dikkat çekti.

Devrim Bulvarı'nda Ereğli Galatasaray Taraftarlar Derneğince düzenlenen etkinlikte, Fenerbahçe-Galatasaray derbi maçı öncesi "şiddete hayır" çağrısı yapan farklı takımların taraftarı kadınlar "dostluk pastası" kesti, çiçek dağıttı.

Kadınlar adına konuşan Elif Acar Üstün, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla farklı bir organizasyon gerçekleştirildiğini söyledi.

Yoldan geçen kadınlara çiçek verdiklerini belirten Üstün, "Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Sporun içerisinde yaşanan şiddeti de biliyoruz. Bu yüzden Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor formaları giyen kadınlarımızla çiçek dağıttık. Erkeklere de centilmenlik çağrısında bulunduk" dedi.

Üstün, Fenerbahçe-Galatasaray maçının dostluk içerisinde geçmesini de temenni ettiklerini kaydetti.