Kadir Gecesi

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi
- Zonguldak ve Alaplı'da Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak ve Alaplı ilçesinde Kadir Gecesi nedeniyle Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı.

Soğuksu Hz. Ömer Camisi'nde  bulunan Sakal-ı Şerif ilahiler eşliğinde sedef kaplamalı sandukasından açılarak sergilendi. Teravih namazının ardından sıraya giren vatandaşlar, cami görevlisi tarafından sanduka içinden alınan küçük cam tüp içinde bulunan Sakal-ı Şerif'i ilahiler eşliğinde görme imkanı buldu. 

Duygulu anların yaşandığı ziyarette, bazı vatandaşların Sakal-ı Şerif'in fotoğrafını çekmeye çalıştı.

- Alaplı

Merkez Camisi'nde bulunan Sakal-ı Şerif ilahiler eşliğinde sedef kaplamalı sandukasından açılarak sergilendi. Duygulu anların da yaşandığı ziyarette, bazı vatandaşlar cep telefonlarıyla Sakal-ı Şerif'in fotoğrafını çekmeye çalıştı. 

Alaplı İlçe Müftüsü Mehmet Bektaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sakal-ı Şerif'i Kadir Gecesi dolayısıyla ziyarete açtıklarını söyledi.

Sakal-ı Şerife vatandaşların yoğun ilgisi olduğunu ifade eden Bektaş, "11 ayın sultanı dediğimiz bu ayda Kadir Gecesi'ni ihya ediyoruz. Her yıl Kadir Gecesi Sakal-ı Serif'i ziyarete açıyoruz. Vatandaşlarımız da yoğun ilgi gösteriyor. Kadir Gecesi tüm Müminlerin kalplerinin, gönüllerinin coştuğu, camilerimizin dolup taştığı, Yaradana açılan ellerin boş dönmediği, tövbelerin, duaların kabul edildiği müstesna bir gecedir. Bu geceyi boş geçirmeyelim. Kur'an-ı Kerim ve dua ile süsleyelim" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  Kur'an-ı Kerim

  ,

  Cami

  ,

  ilçe