"Karadeniz usulü" karla mücadele

"Karadeniz usulü" karla mücadele
"Karadeniz usulü" karla mücadele
- Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde belediye ekipleri, karla mücadele çalışmalarını tuzlu olduğu için denizden çektikleri suyla sürdürüyor

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde, karla mücadele çalışmaları, tuzlu olduğu için denizden çekilen suyla sürdürülüyor.

Alaplı Belediyesi ekipleri, buzla mücadele ve yolların kardan temizlenmesi için tuz dökmek yerine denizden çektikleri suyu itfaiye araçlarıyla  cadde ve sokaklara püskürtüyor.

Belediye Başkanı Nuri Tekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, itfaiye ekiplerinin yolları ulaşıma açmak için farklı metotlar da denediğini söyledi.

Deniz suyunun tuzlu olması sebebiyle karı daha çabuk erittiğini ifade eden Tekin, "Deniz suyu özellikle rampa olan bölgelerde verim sağlıyor. Buzlanmayı da önlüyor. Günde 2 veya 3 kez yollarımızda bu çalışmayı yapıyoruz. Böylece makinelerin yükü de azaltılıyor" dedi.

İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın da  karla kaplı yolların deniz suyu sayesinde kolaylıkla açıldığını, vatandaşların da uygulamadan memnun olduğunu kaydetti.


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  Belediye

  ,

  ,

  Cadde

  ,

  taşkın