Karayolu Trafik Güvenliği Haftası

Karayolu Trafik Güvenliği Haftası
Karayolu Trafik Güvenliği Haftası
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta "Karayolu Trafik Güvenliği Haftası " dolayısıyla tören düzenlendi.Valilik binası önündeki törende, Atatürk Anıtı'na...

ZONGULDAK (AA) ? Zonguldak'ta "Karayolu Trafik Güvenliği Haftası " dolayısıyla tören düzenlendi.

Valilik binası önündeki törende, Atatürk  Anıtı'na çelenk bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Başkomiser Hanifi Sever, yaptığı konuşmada, trafik kazalarında her yıl çok sayıda vatandaşın yaralandığını ve hayatını kaybettiğini söyledi.

Geçen yıl ülke genelinde 140 bin 517 yaralamalı trafik kazası meydana geldiğini belirten Sever, "Kazalarda 2 bin 296 vatandaşımız yaşamını yitirdi. Daha güvenli bir trafik yaşam alanı oluşturulabilmesi adına il genelinde emniyet ve jandarma ekipleri tarafından denetimler sürdürülmektedir. Denetimlerin daha objektif olması adına yaka kamerası uygulamasına geçilmiştir. Toplu taşıma araçlarında meydana gelen üzücü hadiselerin azaltılması adına her ay değişik zamanlarda sivil trafik dedektifleri tarafından denetlemeler yapılmaktadır. Bu esnada 13 farklı kontrol denetimi de devam ettirilmektedir. İlimizde geçen yıl 181 bin 935 araç ve araç sürücüsü trafik ekiplerimizce kontrol edilmiştir" diye konuştu.

Sever, ülkede trafik güvenliği alanında yapılan çalışmaların nihai amacı ceza yazmak olmadığını kaydetti.

Tören, öğrencilere uygulamalı trafik denetimi yaptırılmasının ardından sona erdi.