Kızılay'dan vekaleten kurban kesimi

Kızılay'dan vekaleten kurban kesimi
Kızılay'dan vekaleten kurban kesimi
ZONGULDAK (AA) - Türk Kızılayı Alaplı Şube Başkanı Hayri Yiğit, "Tüm Yıl Bayram" sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında kurban bağışlarını kabul...

ZONGULDAK (AA) ? Türk Kızılayı Alaplı Şube Başkanı Hayri Yiğit, "Tüm Yıl Bayram" sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında kurban bağışlarını kabul ettiklerini bildirdi.

Yiğit, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye 'nin yanı sıra dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı'nın, kurbanlıkları da binlerce mazlumun sofrasına ulaştıracağını söyledi.

Hayırseverlerin bu yıl yurtiçi 1 hisse kurban vekalet bedeli olarak 690 Lira ödedinğini ifade eden Yiğit, şöyle konuştu:

"Yurt dışı kurban vekalet bedeli için de 435 lira ödenecek. İnsanlığın kara gün dostu olan Kızılay, her yıl olduğu gibi bu yılda vekalet yoluyla kurban bağışı toplayacaktır. Kurban bedellerine taksit uygulaması da yapılmaktadır. Vekalet verme yoluyla gerçekleştirilecek kurban bağışlarının her evresi kurbanı veren kişi tarafından takip edilebilecek. Kesimler gerçekleştikçe, cep telefon numarasını bağış birimimize veren bağışçılarımız SMS ile bilgi verilecek."