Köy okulunda onarım ve çevre düzenleme çalışması

Köy okulunda onarım ve çevre düzenleme çalışması
Köy okulunda onarım ve çevre düzenleme çalışması
ZONGULDAK (AA) - Ereğli Kaymakamlığı ve Ereğli Belediyesi işbirliğiyle Yaraşlıyörük Köyü Merkez İlköğretim Okulu'nun tadilat çalışmalarının ardından...

ZONGULDAK (AA) - Ereğli Kaymakamlığı ve Ereğli Belediyesi işbirliğiyle Yaraşlıyörük Köyü Merkez İlköğretim Okulu'nun tadilat çalışmalarının ardından çevre düzenlemesi de yapıldı.

Yaraşlıyörük Köyü Muhtarı İbrahim Çalık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 derslikli yaklaşık 30 öğrencinin eğitim ve öğrenim gördüğü Merkez İlköğretim Okulunun modern bir hale getirildiğini söyledi.

Çatı, pencere, kapı ve tuvaletlerin onarıldığını, okulun boyandığını anlatan Çalık, "Yapılan tadilat çalışmalarının ardından okulumuz daha modern ve sağlıklı bir eğitim yuvasına dönüştürüldü. Yine okulumuzun çevre düzenleme çalışmalarını ise köylülerimizle gerçekleştirdik ve büyük oranda tamamladık. AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, Kaymakamımız İbrahim Çay ve Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz'a teşekkür ediyoruz" diye konuştu.