Kozlu Belediyesinden dezenfekte çalışmaları

Kozlu Belediyesinden dezenfekte çalışmaları
Kozlu Belediyesinden dezenfekte çalışmaları
ZONGULDAK (AA) - Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin, temizlik projesi kapsamında cami, okul, kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra vatandaşların...

ZONGULDAK (AA) - Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin, temizlik projesi kapsamında cami, okul, kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra vatandaşların yoğun bulunduğu yerlerde dezenfekte çalışmaları gerçekleştireceklerini bildirdi.

Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, belediye bünyesine dezenfekte makinesi temin ettiklerini belirtti. 

Dezenfekte makinesiyle belediye binasında deneme gerçekleştirdiklerini ifade eden Şahin, şunları kaydetti:

"Camilerimizi ve okullarımızı dezenfekte makinemizle dezenfekte edeceğiz. Toplumumuzun daha çok bulunduğu mekanları dezenfekte etmek suretiyle toplum sağlığına katkı sağlayacağına inandığımız bir uygulamayı şu anda yapıyoruz. Bu uygulamayla bir nebze de olsun toplumumuzun sağlık sorunlarının giderilmesi, bu şekilde kalabalık ortamlarda bulunmadan kaynaklanan gerek bulaşıcı, gerekse bulaşıcı olmayan ufak hastalıklara önlem olucu şekilde dezenfekte edeceğiz. İlk olarak Merkez Aziziye Camimizde dezenfekte makinemizi kullanıyoruz. Daha sonra bütün camilerimize yaygınlaştıracağız. Sonuç olarak toplumuzun bulunduğu bütün ortamları dezenfekte edeceğiz. Zonguldak'ta bir ilk olacak. Bu anlamda halkımıza bir ilki daha sunmuş oluyoruz."